• 1905
  Světový den badmintonu

  Světový den badmintonu

  Světový den badmintonu by měl propojit všechny členy badmintonové komunity prostřednictvím zábavných, různorodých a nejen tradičních aktivit. Ke všem těmto aktivitám se sejděme po celém světě a ve stejný čas. I když se uspořádané události budou lišit v lokaci, velikosti a zaměření, jedno budou mít společné, a to oslavit a zpropagovat náš sport.

  5.července si zapište jako Světový den badmintonu!

  Světová badmintonová federace (BWF) byla založena právě 5.7.1934 z ustanovení devíti národních badmintonových asociací. Proto pojďme oslavit ten den společně.

  Kdo se může účastnit?

  Každý, ať už jako účastník některé z akcí uspořádaných ke světovému dni badmintonu, nebo se zapojit přímo jako organizátor jedné z nich. Akce k oslavě SBD mohou být pořádány pod záštitou samotných hráčů a nadšenců, škol, klubů a oddílů, univerzit, národních svazů, para sportovních klubů, olympijských programů, měst atd.

  Jak oslavit SBD?

  SBD by měla být především příležitost spojit dohromady současné a potenciální členy badmintonového hnutí. Den může spojit badminton s jinými tématy, ať je to kultura, umění, hudba, jídlo nebo jiná sportovní odvětví. Náměty na akce v rámci SBD:

  Shuttle Time kurzy a soutěže
  Akce pro věřejnost – přijď a zahraj si
  Airbadminton
  Zábavné soutěže
  Lekce badmintonu zdarma
  Výstavy a festivaly s badmintonovým tématem
  Kurzy pro trenéry
  Pokusy o překonání (světových) rekordů spojených s badmintonem

  Kde je vhodné SBD uspořádat?

  Parky, zelená prostranství
  Školy
  Pláže
  Nákupní centra
  Stadiony
  Turistické atrakce nebo poblíž památek

  Pokud se rozhodnete takovou akci uspořádat, zaregistrujte ji tady.

  Grafické materiály ke stažení najdete pod tímto odkazem.